fbpx

W dniach 12-14 maja 2016 r. odbył się w Strasburgu kongres Federacji Adwokatur Europejskich (FBE) pod nazwą „Prawnik w dialogu z Europejskim Trybunałem Praw Człowieka”. Na miejsce kongresu wyznaczono sam Trybunał, w którym pierwotnie kongres miał się odbyć w sali głównej rozpraw, lecz ostatecznie, z przyczyn organizacyjnych, odbył się na jednej z sal konferencyjnych Trybunału. Przedstawicielem naszej Kancelarii w Strasburgu był mec. Daniel Janik.

Program kongresu objął globalne podejście do roli i miejsca prawnika w postępowaniu prowadzonym przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Omówione zostały między innymi środki interwencji i podejmowane działania stron postępowania przed Trybunałem na zasadzie casework-ów. Prelegentami byli między innymi sędziowie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, Vice Prezydent tego Trybunału oraz francuscy adwokaci mający szczególny dorobek naukowy i praktyczny w występowaniu w ochronie praw człowieka.

Kongres ten był także świetną okazją do utrzymania relacji z naszymi kolegami i koleżankami z Europy jak również pozwolił wzmocnić polską (olsztyńską) pozycję w strukturach FBE, a dokładniej mec. Daniel Janik został członkiem IT Commision of FBE (Komisja Nowych Technologii).

007  004 002 001

CategoryKancelaria

JANIK Kancelaria Prawa Gospodarczego i Bankowego
Radcowie Prawni / Adwokaci

ul. Mikołaja Kopernika 29-31/17, 10-512 Olsztyn
tel. +48 600 384 862
e-mail: kancelaria@janik.olsztyn.pl

logo-footer

Bądź z nami na bieżąco: