KONTAKT

Tel:  +48 600 384 862
e-mail:  kancelaria@janik.olsztyn.pl


  SPECJALIZACJE

– prawo bankowe
– prawo energetyczne
– prawo gospodarcze

Od 2015 roku jest prawniczo związany z największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada ponad 6-letnie doświadczenie w bankowości – jako radca prawny banku oraz analityk ds. zarządzania wierzytelnościami trudnymi.

W 2013 roku został najlepszym analitykiem banku PKO BP w Polsce (windykacja małych i średnich przedsiębiorstw). Reprezentuje klientów w sporach z bankami za włamania hackerskie na konta bankowe (tzw. sprawy phishingowe), jak też w postępowaniach związanych z kredytami indeksowanymi i denominowanymi do CHF. Doradza w postępowaniach negocjacyjnych (restrukturyzacyjnych).

Jako in-house lawyer doradza przy inwestycjach liniowych związanych z budową, przebudową, czy szeroko pojętą modernizacją linii elektroenergetycznych wysokich napięć na terenie całej Polski.

Jest pełnomocnikiem procesowym w postępowaniach cywilnych i administracyjnych związanych z pozyskiwaniem prawa drogi na potrzeby budowanej lub istniejącej infrastruktury liniowej (służebności przesyłu, bezumowne korzystanie z gruntu, zasiedzenia). Bierze udział, jako doradca, w procesach planistycznych, projektowych i budowlanych związanych z inwestycjami elektroenergetycznymi.

W latach 2010-2013 odbył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Olsztynie zakończoną egzaminem zawodowym.

W latach 2005-2012 związany był z olsztyńską kancelarią prawną specjalizującą się w prawie gospodarczym.

W roku 2009 ukończył wyższe studia prawnicze na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

ZOSTAW WIADOMOŚĆ